Zegarki na spotkanie biznesowe – które będą odpowiednie?

Zegarek dla mężczyzny to elegancki element biżuterii. Klasyczne modele męskie są niezwykle estetycznym uzupełnieniem garniturowej stylizacji. Jaki zegar do garnituru będzie najodpowiedniejszy? Czym warto się kierować przy jego wyborze?

Zegarek Tissot Carson Premium Chronograph – klasyczna elegancja

Każdy elegancki zegarek do garnituru posiada skórzany pasek. W żadnym wypadku nie może on być gumowy, odradzana jest też bransoleta. Ten model wyróżnia się niewielkich rozmiarów kopertą, która z pewnością zmieści się pod mankietami marynarki lub koszuli, co pomoże prezentować się schludnie i profesjonalnie. Zegarek o modnym minimalistycznym wyglądzie będzie uzupełnieniem klasycznej stylizacji, jednocześnie nie przyciągając na siebie zbytniej uwagi. Szafirowe szkło gwarantuje zawsze perfekcyjny wygląd, bez zarysowań. Ciemna tarcza oraz czarny skórzany pasek nadaje zegarkowi jeszcze bardziej klasycznej prezencji. Jest to też model niezwykle funkcjonalny – posiada subtelnie umiejscowiony chronograf, pozwalający na precyzyjne odmierzanie czasu. Klasa wodoszczelności 50M sprawia, że nie straszne mu złe warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy śnieg. To model dość uniwersalny, który oprócz biznesowych spotkań możemy założyć w codziennych causalowych warunkach.

Zegarek Calvin Klein K8Q311C1 POSH – modny wybór

Ten model inspirowany jest zabytkowymi zegarkami. Wyróżnia się okrągłą kopertą ze stali nierdzewnej z zakrzywionymi bokami. Tarcza w czarnym kolorze oraz skórzany pasek utrzymany w tej samej kolorystyce podkreśla prosty i elegancki styl zegarka. Godziny zaznaczone są za pomocą indeksów, a białe fluorescencyjne wskazówki kontrastują z ciemną tarczą. Jest to model klasyczny, pozbawiony dodatków i ozdobników w myśl zasady – im mniej tym lepiej. Nienachalne wzornictwo oraz czytelna i zgrabna budowa tego modelu sprawia, że jest to najlepszy zegarek na spotkanie biznesowe, jak i idealnie uzupełnienie fraka czy smokingu. W wypadku tego szwajcarskiego produktu czas odmierzany jest bardzo dokładnym mechanizmem kwarcowym zasilanym na baterie. Zakładając zegarek zakończony klamrą oraz z niewidocznymi przeszyciami na pasku zasygnalizujemy naszym rozmówcom, że zasady modowego savoir-vivre’u są nam niezwykle bliskie.

Zegarek SEIKO AUTOMATIC SRPA14J1 – szyk i tradycja

To typowy garniturowiec. Renomowana marka Seiko może pochwalić się wieloma modelami klasycznych zegarków idealnych w połączeniu z elegancką stylizacją. Tarcza tego modelu kolorystycznie kontrastuje z paskiem utrzymanym w głębokim brązowym odcieniu. Dobrą praktyką jest zgranie zegarka wraz z butami oraz paskiem od spodni. W tym wypadku zegarek będzie się doskonale prezentował z brązowymi detalami. Szyku dodaje mu precyzyjny mechanizm automatyczny oraz szafirowe szkło, które jest niezwykle wytrzymałe i nie rysuje się. Chociaż zegarek nie jest zaprojektowany do uprawiania sportów, posiada klasę wodoszczelności 100M. Oznacza to, że z powodzeniem możemy w nim pływać lub wziąć prysznic. Ten model Seiko wskazuje na gust użytkownika, jego nienaganny wizerunek oraz status materialny.