Polscy producenci zegarków, których być może kojarzysz

Być może niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w naszym kraju możemy znaleźć kilkanaście firm produkujących polskie zegarki. Polscy producenci zegarków mogą pochwalić się produktami, które są prawdziwą dumą narodu. Wyprodukowane z najwyższej jakości surowców, odznaczają się precyzyjnym wykonaniem i zaskakującą stylistyką.

Legendarna polska marka – Błonie

Legendą polskiego zegarmistrzostwa jest marka Błonie. Jej pierwsze zegarki zostały wyprodukowane już w 1956 roku. Jakość produkcji rosła w szybkim tempie, a firma zyskiwała tysiące wielbicieli. Dziś za projekty zegarków, które nawiązują do wzornictwa pierwszych czasomierzy, odpowiedzialni są uzdolnieni polscy artyści. Popisowym modelem tej legendarnej marki jest zegarek Błonie Dukat biały. Wyróżnia się on automatycznym mechanizmem, którego pracę można obserwować przez szklany dekiel. Stalowa koperta, emaliowana tarcza oraz szafirowe szkiełko dodają mu uroku. Zegar prezentuje się minimalistycznie i zachwyca swoją prostotą. Charakteru dodają mu jaskrawo-niebieskie wskazówki.

Zegarki najwyższej klasy – Balticus

Kolejnym polskim mikrobrandem, który zajmuje się produkcją zegarków w oparciu o japońskie mechanizmy jest Balticus. Ich jednym z najpopularniejszych modeli jest Balticus Czarny Pył. Utrzymany w czarnej stylistce wraz z tarczą wykonaną z niebieskiego awenturynu stanowi bardzo efektowny zegarek. Szafirowe szkiełko zapobiega powstawaniu rys. Czarny Pył wyróżnia się wysoką klasą wodoszczelności, która umożliwia nawet nurkowanie.

Xicorr – fenomenem na polskim rynku

Niewielkim polskim producentem stylowych zegarków jest marka Xicorr. Ich kultowym produktem jest model inspirowany legendarnym samochodem – Xicorr Syrena Sport. Jego koperta w okrągłym kształcie wykonana jest ze stali szlachetnej, a jasna tarcza chroniona jest szkłem szafirowym. Dodatkową zaletą zegarka jest powłoka antyrefleksyjna, która eliminuje refleksy i poprawia czytelność ekranu. Tradycyjny mechanizm pochodzenia japońskiego automatycznie nakręca się podczas ruchów nadgarstkiem. Uroku dodaje mu skórzany pasek z czerwonymi przeszyciami. Dzięki wyjątkowej stylistyce inspirowanej prototypem legendarnego samochodu zyskuje mnóstwo miłośników w całej Polsce.

Prosto z Polski – Gerlach

Znane zegarki polskiej produkcji to również osławiony Gerlach. Stylowe modele tej marki dedykowane są miłośnikom polskiej historii, wojskowości oraz techniki. Produkcja zegarków Gerlach odbywa się w Szczecinie oraz Sulechowie, a mechanizmy oparte są na najlepszych japońskich technologiach. Jednym z popisowych modeli tej polskiej marki jest Submarine, nawiązujący do żeglugi oraz marynarskiego stylu. Koperta zegarka wykonana z mosiądzu, idealnie komponuje się ze stalowym deklem, który ozdobiony jest wizerunkiem łodzi podwodnej. Zegarek jest wodoszczelny na poziomie 100M. Również szafirowe szkło wraz z ciemną tarczą i żółtymi indeksami nawiązuje do elementów kokpitu łodzi podwodnej.